Ka pėrfunduar hulumtimi i efekteve tė fushatės “Koha pėr Veprim”


Nė periudhėn e fundit tė vitit 2012, iniciuar nga OJQ Forumi pėr Iniciativa Qytetare (FIQ) dhe Saferworld, ėshtė realizuar fushata vetėdijesuese “Koha pėr veprim” pėrmes sė cilės ėshtė synuar ngritja e vetėdijes sė qytetarėve...

Ka pėrfunduar fushata “Merr pjesė”


Nė fundvitin 2012, nė periudhėn tetor – dhjetor, si partnerė tė organizatės Instituti Demokratik i Kosovės (KDI), organizata ka realizuar fushatėn vetėdijesuese nė rajonin e Gjilani dhe nė kėtė rast ka mbuluar komunat Gjilan, Kamenicė, Novobėrdė dhe Viti...

Dhurohen pajisje shkollore pėr tri shkolla tė mesme tė ulėta


Nė emėr tė organizatės, Enver Kėqiku, drejtor ekzekutiv, iu dhuron pajisje drejtorėve tė tri Shkollave tė Mesme tė Ulėt – SHMU “Lagja e Zabelit”dhe SHMU “Abaz Ajeti” nga njė tabelė basketbolli me hark si dhe SHMU “Rexhep Elmazi” njė perde pėr projektor...

FOLLOW US ON SOCIAL MEDIA