Lajmet


18.03.2013 | 13:13
Nė periudhėn e fundit tė vitit 2012, iniciuar nga OJQ Forumi pėr Iniciativa Qytetare (FIQ) dhe Saferworld, ėshtė realizuar fushata vetėdijesuese “Koha pėr veprim” pėrmes sė cilės ėshtė synuar ngritja e vetėdijes sė qytetarėve nga rreziku nga mbajtja e armėve tė vogla dhe tė lehta dhe sidomos ngritjen e vetėdijes sė qytetarėve qė tė mos pėrdore...
18.03.2013 | 13:12
Nė fundvitin 2012, nė periudhėn tetor – dhjetor, si partnerė tė organizatės Instituti Demokratik i Kosovės (KDI), organizata ka realizuar fushatėn vetėdijesuese nė rajonin e Gjilani dhe nė kėtė rast ka mbuluar komunat Gjilan, Kamenicė, Novobėrdė dhe Viti. ...
18.03.2013 | 13:11
Nė emėr tė organizatės, Enver Kėqiku, drejtor ekzekutiv, iu dhuron pajisje drejtorėve tė tri Shkollave tė Mesme tė Ulėt – SHMU “Lagja e Zabelit”dhe SHMU “Abaz Ajeti” nga njė tabelė basketbolli me hark si dhe SHMU “Rexhep Elmazi” njė perde pėr projektor....
18.03.2013 | 13:08
Mė 10 nėntor 2012, me realizimin e Testit tė dijes, ka pėrfunduar trajnimi i mėsimdhėnieve tė nivelit 1-5 tė Komunės sė Gjilanit. Paraprakisht, shtatė trajnerė tė certifikuar tė matematikės kanė realizuar trajnime shtatė ditore mė 122 mėsimdhėnės me qėllim tė zgjerimit tė njohurive nė mėsimdhėnien e lėndės sė matematikės. ...
18.03.2013 | 13:07
Nė tetor tė vitit 2012, me realizimin e testit pėrfundimtar, ka pėrfunduar trajnimi i drejtorėve dhe zyrtarėve arsimorė tė Komunės sė Gjilanit nė fushėn e Menaxhimit dhe Udhėheqjes nė arsim....
18.03.2013 | 13:07
Organizata Joqeveritare Qendra Kosovare pėr Bashkėpunim Ndėrkombėtar (QKBN)/ Kosovo Center for International Cooperation (KCIC) nga Gjilani realizon aktivitetin e saj pėrmbyllės tė projektit “Tejkalimi i ndarjeve pėrmes artit”/ “Bridging Divisions Through Art”, qė ėshtė njė projekt i financuar nga Komisioni Evropian nė kuadėr tė Programit Cult...
18.03.2013 | 13:04
OJQ Qendra Kosovare pėr Bashkėpunim Ndėrkombėtare (QKBN)/ Kosovo Center for International Cooperation (KCIC) me seli nė Gjilan, me njė ceremoni solemne ka prezantuar tė arriturat e saj gjatė 10 vjetėve, periudhės kohore janar 2002 – janar 2012....

FOLLOW US ON SOCIAL MEDIA